Webinar: Stichting Emovere - Emoties in beweging, sleutels tot balans en herstel van aanhoudende (pijn)klachten

28 oktober 2025 (19:30 - 21.00 uur)

Update 31-10-2025: Bijgaand treft u de link naar de gegeven presentatie.

 

Sprekers:
Marjon Oomens, Ervaringsdeskundige, Mede-oprichter en Directeur van Stichting Emovere


 

 

 

Lian Tjon Soei Len, Anesthesioloog-Pijnspecialist Dijklander ziekenhuis Hoorn, lid van de Raad van Advies van Stichting Emovere

 

Uitnodiging voor het bijwonen van onderstaande Webinar:

Thema
In Nederland en op vele plaatsen in de wereld kampen miljoenen mensen met aanhoudende (pijn)klachten. Door een breder perspectief op gezondheid, welzijn, balans en herstel, ontstaan er nieuwe mogelijkheden voor zowel herstel van aanhoudende pijn of klachten, als het voorkómen hiervan in de toekomst.


Meer dan 3,5 miljoen mensen in Nederland leven met chronische pijn. Bij 40% van de huisartsbezoeken en tot 66% van de bezoeken aan medisch specialisten wordt door artsen geen duidelijke medische oorzaak gevonden. Denk bijvoorbeeld aan langdurige pijn in hoofd, rug, nek, buik, schouders of gewrichten, oorsuizen of chronische vermoeidheid.
De impact is ingrijpend: persoonlijk lijden, verlies aan kwaliteit van leven én hoge zorg- en maatschappelijke kosten. De zorg richt zich vaak op het accepteren van en ‘leren leven’ met klachten, terwijl herstel vaker mogelijk blijkt dan gedacht — als we anders leren kijken en doen.
Internationale (neuro)wetenschappelijke onderzoeken, talrijke herstelverhalen van ervaringsdeskundigen en praktijkervaringen van vele (zorg)professionals laten zien dat klachten kunnen verminderen of zelfs helemaal oplossen, wanneer we lichaam, geest en gevoel als één geheel benaderen en aandacht geven aan wat gevoeld wil worden.


Webinar
In dit webinar maak je kennis met deze brede visie op ziekte en gezondheid en de rol van (onbewust onderdrukte) emoties als mogelijke oorzaak van lichamelijke pijn/klachten. Naast de theoretische onderbouwing hiervan door arts Lian Tjon Soei Len, krijg je een goed idee van ervaringsdeskundige Marjon Oomens wat dit in de praktijk kan betekenen voor mogelijkheden voor balans en herstel, en waar je handvatten en tips kunt vinden om hier ook zelf mee aan de slag te gaan.
Hoe vaak sta jij stil bij wat je voelt, bij wat iets met je doet? Waar voel je emoties in je lijf en hoe ga je hiermee om? We nodigen je uit om te kijken naar jouw ‘emotionele leefstijl’, en naar de diepere laag die mogelijk onder klachten verborgen kan liggen.

Biografie

Marjon Oomens
Marjon Oomens is mede-oprichter en directeur van Stichting Emovere, opgericht door ervaringsdeskundigen en (zorg) professionals met een brede visie op gezondheid en welzijn.


Tevens is zij ervaringsdeskundige met het leven met aanhoudende lichamelijke pijn/klachten gedurende zo’n 20 jaar. Na een persoonlijke ervaring van volledig herstel binnen 3 maanden (na 8 jaar dagelijks pijn), door het gedachtegoed dat Stichting Emovere uitdraagt, zet zij zich sinds 2020 in om bij te dragen aan de bewustwording en verspreiding van deze kennis en ervaring in Nederland, om meer mensen mogelijkheden aan te reiken voor herstel en preventie (www.depijnvoorbij.nl).
Marjon studeerde Bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam en heeft ruim 20 jaar werkervaring als programma- en projectmanager in het internationaal bedrijfsleven, o.a. bij AkzoNobel.


Om alvast nader kennis te maken met Marjon, kun je deze OERsterk podcast bekijken: https://www.youtube.com/watch?v=rnPl93nk5_8&t=19s&ab_channel=OERsterk


Lian Tjon Soei Len
Lian Tjon Soei Len is anesthesioloog-pijnspecialist en Leefstijl - integrative medicine arts. In het Dijklander Ziekenhuis zette zij de eerste leefstijlpoli voor mensen met chronische pijn op en is zij tevens Kwartiermaker Gezondheid en Leefstijl.

Ze combineert haar klinische werk met leiderschap en transitiemanagement, en spreekt zich regelmatig uit over gezondheid, zingeving en systeemverandering in de zorg. Met visie, humor en daadkracht draagt zij bij aan een toekomstbestendig zorgsysteem waarin gezondheid centraal staat. In 2023 werd zij door de Vereniging Arts en Leefstijl uitgeroepen tot Leefstijlprofessional van het Jaar.


Om alvast nader kennis te maken met Lian, kun je dit artikel bekijken:

https://www.depijnvoorbij.nl/wp-content/uploads/2024/06/Article-NTVL-Lian.pdf 

 

Aanmelden

Het webinar op dinsdag 28 oktober 19.30 - 21.00 uur is toegankelijk voor leden na aanmelding.

Het webinar is toegankelijk voor alle studierichtingen en is zowel voor alumni als studenten van de OU. Inschrijving is wel nodig en vindt plaats via het aanmeldingsformulier.

 

Mocht u willen doneren aan deze organisatie:

Doe mee - Stichting Emovere

 


De inschrijving voor deze activiteit is inmiddels verlopen.