Terugblik op jaarvergadering 2025

27 mei 2025

Zoals elk jaar kleden wij de ALV aan als een interessante activiteit voor leden en introducés. Dit jaar gebeurde dat op landgoed Zonneheuvel in Doorn.

Het dertigjarig bestaan van de AVOU dit jaar, was aanleiding voor wat bijzondere activiteiten. Tijdens de opening van de formele vergadering werd dat al geïllustreerd met een toespraak door Nicole Ummelen, de voorzitter van het CvB van de OU. Zij plaatste de bijeenkomst in de rij tussen het verleden met een historisch terugblik op het ontstaan van de OU en de AVOU, en een activiteit met groepsontwikkeling die meer op de toekomst was gericht. Daarvoor was er de formele vergadering waarvan elders verslag is gedaan.

Helaas kwam de terugblik niet uit de verf. Daarvoor zou emeritus hoogleraar Paul Kirschner optreden. Deze is belangrijk geweest bij de ontwikkeling van de OU zelf en heeft in 1995 mede de AVOU opgericht. Het was leuk en interessant geweest hem daarop te laten terugkijken en duidelijk te laten maken wat de doelen waren met de oprichting van een alumnivereniging. Maar helaas. Vroeg in de ochtend moest Paul melden dat hij ziek was en niet kon optreden.

Dankzij het netwerk van de voorzitter zijn we erin geslaagd in zeer korte tijd een vervanger te vinden in de persoon van Hugo van Eck, een jonge cabaretier uit Den Haag. Met een minimale instructie is hij in de auto gesprongen en naar Doorn gereden om daar vervolgens in ruim een half uur een zeer onderhoudende conference te verzorgen met veel interactie met het publiek. Een publiek dat lezingen gewend is en tot verrassing van de artiest de vinger opstak om vragen te stellen of repliek te geven. Wij zijn zeer blij dat hij zo snel in het gat kon springen.

Het middagdeel werd verder ingevuld met een workshop schapendrijven. Helaas was het wat nat, maar dat weerhield niemand van enthousiaste deelname. De workshop was erop gericht samenwerking tussen de deelnemers te bevorderen. Schapen zijn daar een extreem voorbeeld van, aangezien zij bij uitstek kuddedieren zijn die zeer slaafs het leidende dier volgen. Zij moesten dan ook als een collectief door een collectief van deelnemers worden bestuurd.

In eerste instantie leerden de deelnemers op wat voor stimuli schapen reageren en welke kant ze zich uit bewegen. Vervolgens kregen zij in subgroepen opdrachten om de schapen volgens wat kronkelige parcoursen met wat barrières naar een doel te sturen. De groep leerde snel en na enkele keren lukte het al heel behoorlijk. Het slot bestond erin te proberen de schapen in twee groepenvan elkaar gescheiden een verschillende richting uit te sturen. Daarbij bleek het kuddesentiment zeer dominant. De schapen bleken zelfs bereid tot hoge bokkensprongen om voorbij de blokkerende deelnemers te komen.

Het was een interessante, informatieve maar zeker ook vermakelijke bijeenkomst daar in Doorn.

Jos Verkroost

 

Hugo van Eck (1996) komt uit Den Haag, is cabaretier, zanger, dichter en gecertificeerd grappenmaker. Als kind kon hij het al niet laten om overal waar het maar mogelijk was even in de spotlight te staan en een praatje te houden, ook al had hij dat niet voorbereid. Met een grote liefde voor theater en muziek is hij na zijn middelbare school door zijn vader naar de Paul van Vliet Academie in Den Haag gestuurd, waar zijn vader op dat moment ook zat, zodat hij in ieder geval wat met zijn leven zou gaan doen. Het was meteen de spijker op de spreekwoordelijke kop en Hugo raakte besmet met het theatervirus. Nu speelt hij al sinds 2015 zijn eigen voorstellingen op comedynights, in cafés, tuinen, kelders, zolderkamers en op nog vele andere plekken. In maart 2024 viel Hugo in de prijzen bij Cabarette-ketet, het Cabaretfestival van Sittard-Geleen, waarna hij stond te popelen om met zijn debuutvoorstelling het theater in te gaan.

Website: https://www.hugovaneck.nl/